fbpx

Invisalign to system ortodontyczny oparty na nakładkach (tzw. alignerach), które są wykonane z przezroczystego tworzywa sztucznego i służą do korekcji wad zgryzu. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych, które składają się z metalowych elementów mocowanych do zębów, Invisalign jest dyskretny i praktycznie niewidoczny.

Podczas leczenia Invisalign pacjent otrzymuje serię nakładek, które wymienia co kilka tygodni. Każda nakładka jest zaprojektowana tak, aby stopniowo przesuwać zęby w kierunku ich właściwej pozycji. Cały proces leczenia trwa zazwyczaj od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od stopnia skomplikowania przypadku.

Invisalign ma kilka zalet w porównaniu do tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Po pierwsze, nakładki są przezroczyste, co sprawia, że są dyskretne i mało widoczne. Po drugie, są wygodne w noszeniu i nie powodują podrażnień jamy ustnej. Po trzecie, nakładki można zdejmować na czas jedzenia, mycia zębów i używania nici dentystycznych, co ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej i zapobiega powstawaniu próchnicy.

Warto jednak pamiętać, że Invisalign nie jest odpowiedni dla każdego przypadku ortodontycznego. Najlepiej skonsultować się z ortodontą, który oceni, czy Invisalign jest odpowiedni dla danego pacjenta, i przedstawi plan leczenia.

 

Zadzwoń Demed Płock