Protetyk, protetyka

Protetyk w Demed Płock ma różne możliwości uzupełnienia braków zębowych. Pacjenci zgłaszają się do protetyka w chwili gdy chcieliby uzupełnić braki, które powstały z po usunięciu zębów.

Protetyka daje następujące możliwości:

  1. licówki;
  2. korony;
  3. mosty;
  4. protezy na implantach;
  5. protezy szkieletowe;
  6. protezy osiadające.

Licówki to porcelanowe nakładki przyklejane do zębów od strony wargowej, czyli widoczne dla otoczenia. Licówki mieszczą się na granicy protetyki oraz stomatologii estetycznej. Protetyk wykonuje licówki, kiedy zęby są krzywe (tutaj zalecane jest jednak leczenie ortodontycze) lub mają brzydki kolor po kawie, papierosach, winie itp. Efekt estetyczny jest niemal natychmiastowy, ponieważ zależy zaczekać jedynie na przygotowanie licówek 7-14 dni. Po zacementowaniu Pacjent wychodni z gabinetu z pięknym hollywood smile.

Korony porcelanowe cementowane na zęby własne lub wkłady koronowo-korzeniowe. Porcelana może być napalana na metal lub cyrkon. Cyrkon jest nowszym rozwiązaniem antyalergicznym oraz bardziej estetycznym. Korony można także przygotować z samej porcelany bez podbudowy, tak zwane korony pełnoceramiczne, które są najnowszą metodą. Korony pełnoceramiczne dają najładniejszy efekt.

Mosty stosowane są w przypadku braku jednego, dwóch zębów pomiędzy dwoma zdrowymi zębami. Wtedy przygotowuje się most, który cementowany jest do dwóch sąsiednich zębów zaś nad brakiem korona jest zawieszona jak tradycyjny most. Protetyk może wykonać most na metalu lub na cyrkonie.

Protezy na implantach to uzupełnienia osadzane na wszczepach. Idealnie sprawdzają się w przypadku bezzębia, kiedy Pacjenci skarżą się na ruchomość i wypadanie protez. Do implantów mocuje się zaczepy kulowe lub w kształcie grzybka. Następnie w protezie montuje się zatrzaski, dzięki czemu jest ona nieruchoma i idealnie przylega. Pacjenci są bardzo zadowoleni z tego typu rozwiązania.

Protezy szkieletowe używane głownie w przypadku braków skrzydłowych, czyli zębów bocznych. Protezy szkieletowe wykonuje się na metalu i acetalu. Acetal jest materiałem, który występuje w kilku kolorach, więc jest bardziej estetyczny. Szczególnie gdy kolor acetalu jest identyczny z kolorem zębów, więc klamry są niewidoczne. Pacjenci często wybierają rozwiązanie estetyczna jednak tak samo praktyczne.

Protezy osiadające to najbardziej popularne protezy osiadające wytwarzane są z akrylu. Stosowane są w przypadku braku wszystkich zębów lub istniejących pojedynczych zębów. Jednak możliwe już jest wytwarzanie protez osiadających także z nylonu lub metodą wtryskową. Daje to więcej możliwości odnoście kolorów protez, np. protezy mogą być bezbarwne. Szczególnie ważną cechą jest elastyczność w przypadku protez nylonowych dzięki czemu są one bardziej odporne na upadki i nie pękają.

Implant z Koroną 2990 zł

W końcu powrót do szkoły i pracy po wakacjach. Pora na spotkania z przyjaciółmi i znajomymi. Oczaruj swoich bliskich olśniewającym uśmiechem. Dzięki naszej wspaniałej promocji uzyskasz piękny uśmiech. Z nami Twój uśmiech zabłyśnie na nowo w te wakacje. Implant z...

Brak dodatkowych opłat

Szanowni Pacjenci, ponieważ w ostatnim czasie otrzymujemy od Was dużo pytań w związku z trwającą pandemią o to czy nasz cennik uległ zmianie informujemy, że NIE POBIERALIŚMY I NIE POBIERAMY ŻADNYCH DODATKOWYCH OPŁAT do umówionych wizyt. Obowiązujący cennik jest...

Call Now ButtonZadzwoń Demed Płock